ukBądź na bieżąco z teatrem:  

Infokultur | SŁUCHAJ tckfm radio internetowe

11 marca (sobota), godz. 18.00

 
Spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie


Tekst „Nikt nie jest doskonały” Simona Williamsa jest uznany za klasykę komedii romantycznej. Opowiada o perypetiach nieśmiałego Leonarda samotnego ojca nastoletniej córki, który przyjmując pseudonim Marta Banbury postanawia… pisać romantyczne powieści dla kobiet. W Tarnogórskim Centrum Kultury zobaczymy zabawną i wzruszającą historię o miłości. W rolach głównych wystąpią znani i lubiani polscy aktorzy: Magdalena Waligórska, Michalina Sosna, Jacek Rozenek i Zdzisław Wardejn. Reżyseria: Piotr Dąbrowski.

Bilety: 52/65 zł.

22 stycznia (niedziela), godz. 11.00

Najmłodszych zapraszamy na spektakl pt.: „Złota rybka” w wykonaniu katowickiego Teatru Żelaznego. Jest to adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm. Twórcy inscenizacji zabiorą widzów do nadmorskiej smażalni ryb, którą prowadzą Rybak i Baba. Zwyczajne życie pary zmienia pojawienie się tytułowej Złotej rybki posiadającej dar spełniania życzeń. Dzieło niemieckich pisarzy świetnie uczy skromności, umiaru i dowodzi, że to czego nam trzeba jest tuż obok nas. Spektakl przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia.

Bilety: 12/15 zł

8 stycznia (niedziela), godz. 11.00 i 12.00

„Wesołe przygody śnieżnych bałwanków, czyli otwórzmy nowe pudełeczko zwane wyobraźnią” – to tytuł warsztatów teatralnych dla najmłodszych. Zajęcia, w ramach cyklu Tarnogórski Teatrzyk Malucha, adresowane są do dzieci w wieku 5-6 lat. Ich celem jest poznawanie i tworzenie teatru poprzez pobudzające wyobraźnię zadania oraz wspólną zabawę dzieci z artystami. Warsztaty prowadzą Ewa Wyskoczyl i Adam Brzeziński - pedagog teatru. Dzieci obowiązuje obuwie zmienne, wygodny strój – najlepiej dres, dziewczynki powinny mieć spięte włosy. Zajęcia odbędą się pod warunkiem, że zbierze się grupa minimum 12 dzieci. Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na charakter warsztatów, dlatego ważna będzie kolejność wpłat potwierdzających zapisanie dziecka na zajęcia.

Bilety: 10 zł (do kupienia w kasie TCK)

Krystyna Janda jako "Danuta W."

w dniu 10 grudnia, 2016

10 grudnia (sobota), godz. 18.00

Zapraszamy na teatralne wydarzenie roku, czyli spektakl Teatru Polonia „Danuta W.” W roli Danuty Wałęsy wystąpi fenomenalna Krystyna Janda.

Spektakl powstał na podstawie książki Danuty Wałęsy „Marzenia i tajemnice”, opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa. W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić.

- Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski w tle, to jedno z największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek – mówi Krystyna Janda.

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.

Bilety: 120 zł

Spektakl dla dzieci - "Pinokio"

w dniu 06 grudnia, 2016

6 grudnia (wtorek), godz. 17.15

 

Najmłodszych zapraszamy na przedstawienie Teatru Lalek „Rabcio” zatytułowane „Pinokio”. To piękna historia Gepetta i drewnianej zabawki o imieniu Pinokio, która nagle ożywa. Spektakl powstał na podstawie klasycznej baśni Carla Collodiego. Spektakl przeznaczony dla dzieci od 4. roku życia.

Bilety: 12/15 zł

TARNOGÓRSKI TEATRZYK MALUCHA

w dniu 19 czerwca, 2016

19 czerwca (niedziela), godz. 12.00 i 13.00

Najmłodszych zapraszamy na kolejne warsztaty teatralne zatytułowane „Przestrzeń – aktor – wielkie role malutkich aktorów – o sztuce aktorskiej na scenie”. Zajęcia, które odbywają się w ramach cyklu „Tarnogórski Teatrzyk Malucha”, adresowane są do dzieci w wieku 5-6 lat. Ich celem jest poznawanie i tworzenie teatru poprzez pobudzające wyobraźnię zadania i wspólną zabawę dzieci z artystami. Warsztaty prowadzą Ewa Wyskoczyl i Adam Brzeziński – pedagog teatru. Przypomnijmy, że dzieci obowiązuje obuwie zmienne, wygodny strój, dziewczynki powinny mieć spięte włosy. Liczba miejsc ograniczona.

Bilety: 10 zł

29 maja (niedziela), godz. 11.00

„Pieskie życie” to tytuł spektaklu opowiadającego historię dwóch bliźniaków, dalmatyńczyków szukających domu. Na swojej drodze spotykają różne zwierzęta, które zachęcają naszych bohaterów, aby stały się kimś innym. Przekonują małe dalmatyńczyki, że moda na pieski dawno się skończyła. Kropka i Cętek po nieudanych wcieleniach postanawiają jednak pozostać sobą i wierzą, że odnajdą prawdziwy dom.

Bilety: 12/15 zł.

 

22 maja (niedziela), godz. 12.00 i 13.00

„Światło – ciemno wszędzie…co to będzie, co to będzie? O tym, jak to światło zmienić potrafi szarą ulicę w słoneczną aleję?” – to tytuł kolejnych warsztatów teatralnych dla dzieci w ramach cyklu „Tarnogórski Teatrzyk Malucha”. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 5-6 lat. Ich celem jest poznawanie i tworzenie teatru poprzez pobudzające wyobraźnię zadania oraz wspólną zabawę dzieci z artystami. Warsztaty prowadzą Ewa Wyskoczyl i Adam Brzeziński - pedagog teatru. Przypominamy, że dzieci obowiązuje obuwie zmienne, wygodny strój – najlepiej dres, dziewczynki powinny mieć spięte włosy.

Bilety: 10 zł.

SZELMOSTWA LISA WITALISA

w dniu 16 maja, 2016

16 maja (poniedziałek), godz. 11.00

17 maja (wtorek), godz. 10.00 - wyprzedany


Najmłodszych widzów zapraszamy na przedstawienie Teatru ZL działającego w TCK „Szelmostwa Lisa Witalisa” na podstawie tekstu Jana Brzechwy. Premiera spektaklu odbyła się 17 kwietnia 2016 roku.
Lis – mityczny bohater zbiorowej i dziecięcej wyobraźni jest pełnokrwistą postacią bezczelnego, choć nie pozbawionego uroku oszusta. Brzechwa urodziwego właściciela „ogona nad ogony” żartobliwie nazwał szelmą i obdarzył sporą dawką sympatii, gdyż Witalis „wprawiał w podziw swoim sprytem, wyrobieniem znakomitym, orientacją doskonałą i dowcipem, jakich mało”. I chociaż szelmostwa tytułowego bohatera w finale utworu zostają ukarane, to przecież pozostaje otwarte pytanie o głupotę i naiwność pozostałych leśnych zwierząt.  

Produkcja i realizacja: Tarnogórskie Centrum Kultury. Występują: Marek Bula (Lis Witalis), Maria Bijak (Sarna, Niedźwiedź), Karol Gembczyk (Niedźwiedź, Wilk), Michał Czorny (Zając, Niedźwiedź), Bartek Bloch (Łoś, Niedźwiedź). Scenariusz i reżyseria: Ewa Wyskoczyl. Opracowanie muzyczne: Stanisław Ruksza. Aranżacje piosenek: Marek Bula. Choreografia: zespół. Aranżacja przestrzeni i kostiumy: Ewa Wyskoczyl/Łukasz Błażejewski. Projekcje wideo: Robert Mleczko. Wykonanie elementów scenograficznych i rekwizytów: Mateusz Musialik. Wykonanie kostiumów: Pracownia Krawiecka Katarzyna Pyrek. Maski zwierzęce: Anna Murzyn.

Bilety: 12/15 zł.

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

TARNOGÓRSKI TEATRZYK MALUCHA

w dniu 24 kwietnia, 2016

24 kwietnia (niedziela), godz. 12.00 i 13.00

Najmłodszych zapraszamy na warsztaty teatralne „Muzyka – bum – tarara – bum – tarara – po co muzyka w teatrze i jak się ją robi?”, które odbędą się w ramach cyklu „Tarnogórski Teatrzyk Malucha”. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 5-6 lat. Ich celem jest poznawanie i tworzenie teatru poprzez pobudzające wyobraźnię zadania oraz wspólną zabawę dzieci z artystami. Warsztaty prowadzą Ewa Wyskoczyl i Adam Brzeziński - pedagog teatru. Przypominamy, że dzieci obowiązuje obuwie zmienne, wygodny strój – najlepiej dres, dziewczynki powinny mieć spięte włosy.

Bilety: 10 zł (prosimy o dokonanie wpłaty w kasie TCK do 20 kwietnia)

Strona 1 z 15