ukBądź na bieżąco z tańcem:  

Infokultur | SŁUCHAJ tckfm radio internetowe

TAŃCZĄC W JASNOŚCIACH

w dniu 27 maja, 2017

27 maja (sobota), godz. 9.00

  Po raz jedenasty tancerze z całej Polski spotkają się w Tarnowskich Górach podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego „Tańcząc w jasnościach”. Jego celem jest promocja różnych technik tańca oraz popularyzacja tańca jako formy aktywnego wypoczynku. Festiwal to także doskonałe miejsce wymiany doświadczeń, integracji środowiska tanecznego oraz prezentacja dorobku zespołów tanecznych.

 W tym roku zespoły będą rywalizować aż w pięciu kategoriach wiekowych:


« do 8 lat (jedna kategoria taneczna)
« 9-11 lat (dwie kategorie taneczne)
« 12-15 lat (dwie kategorie taneczne)
« powyżej 15 lat (dwie kategorie taneczne)
« 30 + (jedna kategoria taneczna)

Kategorie taneczne podzielone zostały na:

« taniec nowoczesny (disco dance, show dance, break dance, hip hop itp.)
« taniec współczesny, modern, jazz (widowisko taneczne, miniatura itp. w oparciu o technikę tańca współczesnego, modern lub jazzowego)

Dla laureatów przewidziano statuetki i nagrody pieniężne.

Organizatorem festiwalu jest Tarnogórskie Centrum Kultury, przy ulicy Jana III Sobieskiego 7, tel. (32) 285-27-34.

Koordynatorem wydarzenia jest Justyna Michalska (605-678-298).

Festiwal odbędzie się w hali sportowej, przy ulicy Obwodnica 8 w Tarnowskich Górach. 

Pełny regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie internetowej TCK w zakładce REGULAMINY.

TANECZNE ZAKOŃCZENIE SEZONU

w dniu 17 czerwca, 2016

17 czerwca (piątek), godz. 17.00 i 18.30

 

Na scenie zobaczymy najnowsze choreografie w wykonaniu zespołów tanecznych działających w TCK. Podczas pokazu zaprezentują się: grupa baletowa, A-Psik, Mini Tess, Mały Tess, Tess I, Tess, Tess Up (grupa dorosłych) oraz Teatr Tańca Klu.

 

Bilety: 5/7 zł

W RYTMIE NOCY

w dniu 07 maja, 2016

11 czerwca, godz. 18.00

W rytmie nocy

Zapraszamy na pierwsze tarnogórskie widowisko muzyczno-taneczne „W rytmie nocy”. Na scenie pojawi się ponad 60 utalentowanych aktorów, tancerzy i wokalistów.

Spektakl opowiada o poszukiwaniu prawdziwej i bezinteresownej miłości. Główna bohaterka Natalia przyjeżdża z rodziną nad morze na tygodniowe wakacje w Ośrodku Wczasowym „Perła Bałtyku”. Ośrodek ten oferuje łatwą i przyjemną rozrywkę w dzień, a w nocy pokazuje swoją prawdziwą twarz. Natalia poznaje atrakcyjnego instruktora tańca – Patryka. Czy ich uczucie przetrwa próbę czasu i przerodzi się w prawdziwą miłość?

To zabawna, momentami absurdalna historia okraszona sporą ilością tańca. Będzie dużo młodzieńczej energii, pasji i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Produkcja i realizacja: Tarnogórskie Centrum Kultury. Scenariusz i reżyseria: Tomasz Owczarek. Choreografia: Justyna Michalska. Wizualizacje: Marta Burian.

 

Bilety w cenie 15 zł (normalny, 12 zł (ulgowy), 10,50 zł (grupowy)*, 7,50 zł (Rodzina 5+) dostępne na stronie www.tck.net.pl w zakładce Kup bilet oraz w kasie biletowej TCK.

 

* - bilety grupowe można nabyć jedynie w kasie biletowej TCK.

21 maja odbędzie się X edycja ogólnopolskiego festiwalu "Tańcząc w jasnościach". Jego celem jest promocja różnych technik tanecznych oraz prezentacja dorobku zespołów tanecznych. Festiwal jest także miejscem wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska tanecznego. Nazwa festiwalu ma przekonywać, że taniec oczyszcza, poprawia humor, budzi zmysłowość. Niesie ze sobą pozytywny przekaz, wyzwala energię i najlepsze instynkty. Jest również doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Przez prawie dekadę tarnogórski festiwal zyskał prestiż i uznanie w środowisku tanecznym. Świadczy o tym stale rosnące zainteresowanie wśród tancerzy z naszego regionu i nie tylko.

Poniżej przedstawiamy listy zakwalifikowanych zespołów oraz harmonogram jubileuszowej X edycji festiwalu "Tańcząc w jasnościach".

Harmonogram X festiwalu "Tańcząc w jasnościach" - zastrzegamy, że harmonogram może jeszcze ulec modyfikacjom.

Regulamin dla zespołów

 

1 i 2 kwietnia

Miłośników tańca zapraszamy na warsztaty contemporary dance i modern jazz. To doskonała okazja, aby podnieść swoje taneczne umiejętności i poprawić ogólną technikę tańca. Warsztaty poprowadzi Jakub Jóźwiak – zwycięzca piątej edycji programu „You Can Dance”, stypendysta w Broadway Dance Center, dyplomowany choreograf i instruktor tańca. Brał udział w największych projektach w kraju i zagranicą, szkolił się pod okiem najlepszych choreografów na świecie. W ostatnim czasie współpracował z jednym z najbardziej znanych zespołów cyrkowych świata Cirque du Soleil.

Warsztaty zostaną zorganizowane w dwóch grupach. Szczegółowych informacji na temat udziału i zapisów udziela Justyna Michalska – starszy specjalista ds. artystycznych TCK (605-678-298).

Harmonogram warsztatów:

1 kwietnia

17.00 – 18.30 – grupa średniozaawansowana

18.40 – 21.10 – grupa zaawansowana

2 kwietnia

10.00 – 12.00 – grupa zaawansowana

12.05 – 13.35 – grupa średniozaawansowana

13.40 – 15.10 – grupa zaawansowana

Bilety: 30 zł (grupa średniozaawansowana) oraz 60 zł (grupa zaawansowana). Cena obejmuje dwa dni warsztatów.

Bilety do kupienia tyllko w kasie TCK.

JUBILEUSZ NA BIS

w dniu 12 lutego, 2016

12 lutego, godz. 17.00 i 18.30

Dwa grudniowe galowe pokazy z okazji jubileuszu piętnastolecia grup tanecznych TCK spotkały się z ogromnym uznaniem publiczności oraz… wyrazami zawodu ze strony tych, dla których zabrakło miejsca w sali widowiskowej Tarnogórskiego Centrum Kultury.
12 lutego zobaczymy występy wszystkich grup tanecznych: A-PSIK, MINI TESS, MAŁY TESS, grupy festiwalowej TESS I, grupy reprezentacyjnej TESS oraz grupy dorosłych, która w grudniu pierwszy raz zaprezentowała się na publicznym pokazie. Ale to nie wszystko. Dodatkowo wystąpią także: grupa baletowa oraz Teatr Tańca KLU w swoich premierowych choreografiach.

Bilety: 5/7 zł.