ukBądź na bieżąco:    

Infokultur | SŁUCHAJ tckfm radio internetowe

Życie i twórczość Zofii Kossak

w dniu 12 stycznia, 2017

Styczeń w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Olbrzym rozpoczeliśmy dokumentem poświęconym życiu i twórczości Zofii Kossak pt.: „Zofia Kossak. Historia przetrwania”.

PODRÓŻE ZE SZTUKĄ - TOLEDO

w dniu 08 grudnia, 2016

Podczas kolejnego spotkania „Podróże ze sztuką” przenieśliśmy się do miejsca niekończących się skojarzeń, inspiracji i marzeń snutych na jawie - do hiszpańskiego Toledo.

Nieodłącznym elementem Dziecięcego Uniwerystetu Kultury są spotkania z kulturą śląską. 6 listopada sala widowiskowa wypełniła się uczestikami chcącymi dotknąć języka śląskiego.

Makaty bałkańskie

w dniu 17 października, 2016

Kolejna edycja tarnogórskich Makat, którą tym razem poświęcono krajom Półwyspu Bałkańskiego była doskonałą okazją aby poznać bogatą kulturę i charakterystyczne zwyczaje południowej części Europy.

Nabór do Teatru Tańca Klu

w dniu 06 października, 2016

4 października w sali baletowej Tarnogórskiego Centrum Kultury odbył się casting do Teatru Tańca KLU, którego choreografem jest Marzena Kobryń. Zajęcia skierowane są dla młodzieży w przedziale wiekowym 14-18 lat.

Podróż do Wenecji

w dniu 04 października, 2016

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy podczas cyklu „Podróże ze sztuką” była Wenecja.

Mówi się o niej, że jest cudem, wspomnieniem i fantasmagorią, woalem nostalgii, królestwem słońca, muzyką. Na zawsze zatrzymana między snem a śmiercią.

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W TCK

w dniu 27 czerwca, 2016

Czas letniego przesilenia to czas, w którym obchodzi się święto jedności. Święto łączenia ognia z wodą, księżyca ze słońcem, kobiety z mężczyzną. 25 czerwca w Tarnogórskim Centrum Kultury odbyła się Noc Świętojańska.

DAFNE NA BIS

w dniu 20 czerwca, 2016

18 czerwca Młodzieżowy Chór Rozrywkowy Dafne ponownie zaprezentował się w ciepło przyjętym programie walentynkowym. 

17 czerwca odbyły się pokazy zespołów tanecznych działających w Tarnogórskim Centrum Kultury wieńczący rok artystyczny.

PLENER FOTOGRAFICZNY

w dniu 13 czerwca, 2016

 

 12 czerwca odbyło się plenerowe zwieńczenie warsztatów fotograficznych ze Sławomirem Jodłowskim, gdzie można było poznać tajniki fotografii, zdobyć wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Uczestnicy udali się zrobić zdjęcia do malowniczego Parku w Świerklańcu.

Strona 1 z 13