ukBądź na bieżąco:    

Infokultur | SŁUCHAJ tckfm radio internetowe

Koncert Fisz Emade Tworzywo

w dniu 08 kwietnia, 2017

8 kwietnia (sobota), godz. 19.00

Koncert Fisz Emade Tworzywo

Bartek (Fisz) i Piotr (Emade) Waglewscy to rodzeni bracia. Płynące w ich krwi zamiłowanie do muzyki zaowocowało założeniem duetu, któremu możemy przypisać zasługi za udaną próbę zmiękczenia brzmienia i tekstów polskiego hip-hopu. Dotychczas wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hip-hopowej oraz - jak sami to nazywają - około hip-hopowo-eklektycznej. Bracia słyną z ciągłych eksperymentów muzycznych. Obecnie ich brzmienie wymyka się wszelkim ramom. Przejmujący głos i teksty Bartka oraz niebagatelne zdolności producenckie Piotra pozwoliły zespołowi dołączyć do czołówki polskiej sceny muzycznej. W wersji koncertowej, jako Fisz Emade Tworzywo występują w mocno poszerzonym składzie, wsparci znakomitymi muzykami. W październiku 2016 roku w sklepach pojawiła się długo wyczekiwana płyta „Drony”. Album okazał się jednym z najlepszych wydawnictw w minionym roku o czym świadczy status złotej płyty.

Bilety: 65 zł (w przedsprzedaży do 30 marca), 75 zł (od 31 marca) (dostępne w kasie biletowej TCK oraz w zakładce KUP BILET na stronie internetowej TCK)

4-5 marca (sobota-niedziela)

W stronę innego

Zapraszamy na nowy cykl, który przybliży nam dalekie, a jednak bliskie zwyczaje naszych sąsiadów. Poznamy tożsame kultury, wzajemnie wzorujące się na własnych doświadczeniach, obyczajach i estetyce. Przy wyborze tematu przewodniego "W stronę innego" wykorzystaliśmy fakt, iż naszym miastem partnerskim jest Kutná Hora. Nasi czescy partnerzy otrzymali wpis do światowej listy UNESCO w 1995 roku. Tarnowskie Góry są na dobrej drodze, aby również dołączyć do zacnego grona wyróżnionych miast.

Cykl „W stronę innego” składa się z dwóch części. 4 marca o 18.00 w sali kameralnej odbędzie się wykład mgr. Pawła Roszaka-Kwiatka zatytułowany „Polacy i Czesi. Czy jedyne co mamy wspólne, to granica?”. Przemierzymy polsko-czeską przestrzeń kulturalną powstałą w wyniku długotrwałego i bliskiego współistnienia dwóch narodów. Podkreślimy cechy wspólne, zwracając również uwagę na wyjątkowość Czechów i Polaków. Po wykładzie zapraszamy na czeski film „Postrzyżyny”, którego twórcami są Jiří Menzel i Bohumil Hrabal. Wstęp na wykład i projekcję: 8/10 zł.

Natomiast 5 marca o 18.00 w sali widowiskowej wystąpi projekt muzyczny Tomáš Kočko & ORCHESTR nazywany „morawskim Jethro Tull”. Zespół, na czele którego stoi pieśniarz Tomáš Kočko, wykonuje muzykę z pogranicza world music inspirowaną tradycyjną muzyką morawską. Czeski muzyk zasłynął tym, że dla wielu pokazał po raz pierwszy, twórczość beskidzkiego barda - Ladislava Nezdařila. Pieśni oparte na jego tekstach tworzą podstawową część repertuaru Kočki. W repertuarze grupy są również utwory inspirowane tematyką zbójnicką, opowieściami i piosenkami o legendarnym bohaterze Beskidów – Ondraszku oraz tradycyjnymi pieśniami z rejonów Moraw. Akustyczne brzmienie uzupełnione jest rockiem, muzyką etniczną i jazzem. Bilety: 16/20 zł (karnet na obydwa wydarzenia 20/25 zł).

 

8 lutego (środa), godz. 18.00

W lutym uczestnikom Dyskusyjnego Klubu Muzycznego „Alterna(k)tywni” przyjdzie posłuchać i rozebrać na czynniki pierwsze album jednej z indie popowych rewelacji 2016 roku. Blossoms to kwintet z Wielkiej Brytanii. Ich potencjał na osiągnięcie sukcesu zauważono już na końcu 2015 roku, o czym świadczyło wysokie miejsce w cenionym rankingu BBC Sound of 2016. Album, który rozbrzmiewać będzie w sali kameralnej TCK, nazywa się po prostu „Blossoms” i składa się z dwunastu około 3-minutowych kompozycji. Nie każdy debiutujący zespół potrafi osiągnąć pierwsze miejsce w rankingu UK Album Charts, a Blossoms tego dokonali.

Bilety: 1 zł (dostępne w kasie biletowej TCK)

11 lutego (sobota), godz. 18.00

Pierwszy występ Tarnogórskiego Big Bandu w 2017 roku wprowadzi słuchaczy w nastrój iście karnawałowy. Jak zwykle grupa kierowana przez Grzegorza Waloszczyka postara się trafić w gusta szerokiej gamy publiczności. W repertuarze karnawałowego występu znajdziemy utwory swingowe („What a difference a day made” Natalie Cole, „Corner Pocket” Counta Basiego) i latynoamerykańskie („La Bamba” Ritchiego Valensa, „Tijuana Taxi” grupy Herb Alpert and the Tijuana Brass). Nie zabraknie też utworów współczesnych z katalogu muzycznego Gordona Goodwina czy Sammy’ego Nestico. Z Big Bandem wystąpią wokaliści: Dominika Wiśniewska, Agnieszka Piontek, Marta Ciba, Rafał Drewniak.

Bilety: 16/20 zł

17 lutego (piątek), godz. 19.00

„Do usłyszenia” to najnowszy cykl koncertowy Tarnogórskiego Centrum Kultury. Wyobraźcie sobie, że macie notes, a w tym notesie wypisane są nazwy projektów muzycznych, które uważacie za ciekawe i godne posłuchania na żywo. Właśnie takich wykonawców zobaczycie i usłyszycie podczas naszego nowego cyklu koncertowego. Najczęściej prezentować będziemy twórców rozpoczynających swoją muzyczną przygodę. Stąd tytuł „Do usłyszenia”, bo wierzymy, że jeszcze nie raz usłyszymy o goszczonych przez nas wykonawcach. Trzymamy kciuki, aby występ na deskach sceny TCK był jednym z wielu w drodze do zdobycia jak największego grona słuchaczy.

Cykl otworzy zyskująca coraz większą popularność grupa Hengelo. Zespół powstał w 2015 roku w Katowicach. Po raz pierwszy ukazał się światu podczas sesji dla Silesia Video Session. Później zwyciężył w konkursach „Katofonia Music Outbreak” oraz „Dzielnica Brzmi Dobrze”. Pod k
oniec 2016 roku światło dzienne ujrzał pierwszy minialbum Hengelo zatytułowany „Hungry Eyes”. Piosenki zamieszczone na EPce udowadniają, że w zespole pochodzącym ze Śląska tkwi olbrzymi potencjał. Grupa składa się z pięciu muzyków czerpiących z różnych gatunków muzycznych. Synteza dźwiękowych doświadczeń muzyków Hengelo daje rezultat w postaci brzmienia charakteryzującego się wpływami modern rocka, syntezatorowej muzyki lat 80. oraz rozwiązań typowych dla szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Hengelo to: Mateusz Konieczny (wokal), Jacek Brzezina (perkusja), Łukasz Kozera (klawisze), Paweł Palej (gitara), Robert Zając (bas).

 Bilety: 6,40/8 zł (dostępne w kasie biletowej TCK oraz zakładce KUP BILET -> http://www.bilety.tck.net.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=2309)

 

baner do uslyszenia hengelo BOX2

Walentynki na ludowo z Dafne

w dniu 19 lutego, 2017

19 lutego (niedziela), godz. 18.00

Już szósty raz Młodzieżowy Chór Rozrywkowy Dafne z Tarnogórskiego Centrum Kultury zaprezentuje swój specjalny walentynkowy program. Tym razem grupa prowadzona przez Oliwię Bentkowską przygotowała koncert walentynkowy… na ludowo. W repertuarze znajdą się znane wszystkim ludowe przeboje w rozrywkowych aranżacjach. Usłyszymy takie pieśni, jak: „Szła dzieweczka”, „Poszła Karolinka”, „Kukułeczka kuka”. Chórowi Dafne akompaniować będzie zespół w składzie: Katarzyna Lisowska (fortepian), Wojciech Plaza (cajon), Maja Famuła (skrzypce), Agnieszka Salik (skrzypce), Aleksandra Borowik (altówka), Wiktoria Zorychta (wiolonczela).

Bilety: 6,40/8 zł

Strona 1 z 6