ukBądź na bieżąco z kinem:  

Infokultur | SŁUCHAJ tckfm radio internetowe

„ŚWIATŁO MIĘDZY OCEANAMI”

w dniu 20 grudnia, 2016

20 grudnia, godz. 19.30

„ŚWIATŁO MIĘDZY OCEANAMI” (2016) Nowa Zelandia, USA, r. D. Cianfrance [130 min.] - dramat, NAPISY

Bohater wojenny Tom Sherbourne przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę. Pod namową Isabel, wiedziony odruchem serca, Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. Szczęście świeżo upieczonych rodziców wkrótce zaczyna blaknąć, gdy okazuje się, że w okolicy od miesięcy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego męża i maleńkiego dziecka.

Wstęp 12/15 zł

„MAGICZNE ŚWIĘTA”

w dniu 20 grudnia, 2016

20 grudnia, godz. 17.30

„MAGICZNE ŚWIĘTA” (2015) Norwegia, r. T. Persen [93 min.] - familijny, DUBBING

Kilka lat wcześniej Mira i Kevin odkryli tajemnicze miejsce - magiczną dolinę zamieszkałą przez złych czarnoksiężników i dobrych rycerzy w lśniących zbrojach. Niestety jaskinia, która do niej prowadziła, zawaliła się. Od tamtej pory rodzeństwo nie nawiązało kontaktu ze światem znajdującym się po drugiej stronie góry. Święta Bożego Narodzenia. Mira stara się stworzyć odpowiednią atmosferę, co jest wyjątkowo trudne, kiedy jej rodziny nie stać nawet na ozdoby choinkowe. Kevin cały swój czas spędza na marzeniach o Dolinie Rycerzy z królową Eiril na czele.  Pewnego dnia Mira zostaje znaleziona w lesie. Jest zamarznięta i nieświadoma. Trafia do miejscowego szpitala. Okazuje się, że tunel prowadzący do magicznej doliny jest otwarty. Mira i Kevin postanawiają odwiedzić mieszkańców doliny i rozwikłać zagadkę swojego zaginięcia. Okazuje się, że dużo się zmieniło - zły czarodziej Snerk przejął kontrolę nad doliną i utrzyma ją tylko wtedy, gdy unicestwi królową Eiril. Mira i Kevin postanawiają temu zapobiec.

Wstęp 12/15 zł

„BRIDGET JONES 3”

w dniu 16 grudnia, 2016

16 grudnia, godz. 20.00

„BRIDGET JONES 3” (2016) USA, Wielka Brytania, r. S. Maguire [122 min.], NAPISY 

Na trzecią filmową część niekończących się miłosnych zawirowań w życiu Bridget Jones fani na całym świecie czekali lata. Laureaci Oscara – Renée Zellweger i Colin Firth powracają w kontynuacji ikonicznej komedii o miłosnych i zawodowych przygodach Bridget Jones, autorki najzabawniejszego pamiętnika w historii kina i literatury. Od premiery pierwszej filmowej części minęło 14 lat, Bridget to dziś zupełnie inna kobieta. Dobiega pięćdziesiątki, zamiast szelestu kartek w jej pamiętniku usłyszymy raczej odgłos stukania w klawiaturę laptopa. Tak, Bridget Jones idzie z czasem! Ok, może nie radzi sobie z tym doskonale, bo czas ten wpływa także na jej urodę, ale przy dobrym drinku staje się królową facebooków, instagramów, snapchatów i innych mediów społecznościowych.

Wstęp 12/15 zł

16 grudnia, godz. 17.15

„FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ” (2016) USA, r. D. Yates [132 min.] - fantasy, DUBBING

Akcja filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

Wstęp 12/15 zł

3 grudnia, godz. 18.00

TCK DLA KONESERÓW: „OPERA ZA TRZY GROSZE” - retransmisja spektaklu z National Theatre w Londynie, r. R. Norris [199 min. w tym jedna przerwa] NAPISY

Za sprawą retransmisji spektaklu „Opera za trzy grosze” widzowie przeniosą się do londyńskiego National Theatre. Dzieło Bertolda Brechta powstało z inspiracji „Operą żebraczą” Johna Gay’a z 1728 roku. Opiera się na ciągu dialogów, piosenek i arietek opowiadających o sytuacji obyczajowo-społecznej burżuazji i wysokich sfer Londynu. Muzykę do musicalu skomponował Kurt Weill. Piosenki awangardowego twórcy okazały się być przebojowe. Wśród utworów jego autorstwa znalazła się między innymi ponadczasowa „Ballada o Mackie Majchrze”, która do dziś chętnie wykonywana jest przez artystów estradowych i operowych.

Pieczołowicie przygotowanej adaptacji „Opery za trzy grosze” podjął się Simon Stephens. Reżyserią zajął się Rufus Norris – dyrektor artystyczny National Theatre. Za projekt scenografii odpowiada Vicki Mortimer. Aspekt muzyczny należy do Davida Shrubsole’a, choreografię przygotowała Imogen Knight. W głównych rolach zobaczymy Rory’ego Kinneara jako Mackie Majchra oraz Rosalie Craig jako Polly Peachum. Spektakl został zarejestrowany w National Theatre w Londynie 22 września 2016 roku.

Projekcja odbędzie się w ramach cyklu „TCK dla koneserów”. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 15. roku życia.

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 25 zł (grupowy)

 

„WILK W OWCZEJ SKÓRZE”

w dniu 03 grudnia, 2016

3 grudnia, godz. 15.30

„WILK W OWCZEJ SKÓRZE” (2016) Rosja, r. A. Galat, M. Volkov [93 min.] - animacja, familijny, komedia DUBBING

Młody wilk Szary, syn charyzmatycznego wodza stada, wcale nie garnie się do tego, aby zostać jego następcą. Interesują go: dobra zabawa, tańce i wycie do Księżyca z kolegami, szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Jednak pewnego dnia, za sprawą niefortunnego zaklęcia, jego beztroskie życie wywróci się do góry nogami. Pewny siebie wilczek obudzi się… w owczej skórze! Jeżeli chce wrócić do dawnego życia, musi nauczyć się żyć wśród stada sympatycznych, ale strasznie rozbrykanych owieczek. Jednak kiedy nadejdzie niebezpieczeństwo, pokaże prawdziwą naturę i stanie w obronie wełnianych przyjaciół.

Wstęp 12/15 zł

2 grudnia,  godz. 9.00

„SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH” (2016) USA, r. Ch. Renaud [90 min.] – animacja, DUBBING

Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

Wstęp 12/15 zł

„OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE”

w dniu 15 listopada, 2016

15 listopad, godz. 17.00


„OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE” (2016) USA, Belgia, r. T. Burton [127 min.] - fantasy, przygodowy, NAPISY


osobliwy-dom-SLIDER


 

Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane "Osobliwym domem pani Peregrine". Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z "osobliwości", którą sam został obdarzony.

„INFERNO"

w dniu 15 listopada, 2016

15 listopada, godz. 19.45

19.45 „INFERNO" (2016) USA, Japonia, r. R. Howard [121 min.] - thriller, NAPISY

inferno-SLIDERSupertrio: Tom Hanks, Ron Howard i Dan Brown przedstawia ekranizację najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku - "Inferno". Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki Robert Langdon (dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks) śladami poematu Dantego usiłuje rozwikłać zagadkę symbolu, który znajduje w marynarce, kiedy budzi się - pogrążony w amnezji - w jednym z włoskich szpitali. Będzie to najtrudniejsze zadanie w karierze Langdona, na którego zewsząd czeka niebezpieczeństwo.

Wstęp: 12/15 zł

 

11 listopada, godz. 15.30
22 listopada, godz. 17.00

„SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH” (2016) USA, r. Ch. Renaud [90 min.] – animacja, DUBBING


sekretne-życie-SLIDER


Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

wstęp 12/15 zł

 

Strona 1 z 74