ukBądź na bieżąco z wystawami i warsztatami:  

Infokultur | SŁUCHAJ tckfm radio internetowe

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ PRZYTYK

Galeria Sztuki Współczesnej „Przytyk” w Tarnogórskim Centrum Kultury to miejsce niekoniecznie wielkie metrażowo, ale pojemne jeśli chodzi o idee, pomysły oraz sztukę. Od początku istnienia odbyło się tu ponad 100 wystaw – zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Przestrzeń spełniała także swoją wystawienniczą funkcję podczas licznych festiwali. „Przytyk” nie zamyka się w tylko w murach TCK – organizuje również wystawy na dworcu MZKP, w areszcie śledczym, w kościele czy w Parku Miejskim.

Miejsce stawia sobie za cel nie tylko promocję lokalnych artystów, ale pokazywanie najważniejszych zjawisk w sztuce współczesnej, przybliżanie widzom najistotniejszych zmian, jakie dokonują się w kręgach artystycznych.  Gościły tu wystawy z wielu dziedzin sztuki, sytuujące się w różnych technikach, takich jak malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, video art, instalacje i wiele innych.

Jest tu także miejsce na działalność edukacyjną – pod szyldem "Punkt Sztuki" odbywają się wykłady, prelekcje, dyskusje – wszystko o sztuce i wokół sztuki. Nie brakuje warsztatów – rysunku, rękodzieła czy zajęć artystycznych dla dzieci. Latem Galeria łączy siły z edukacją ekologiczną tworząc projekt „Eko kraina”, który porusza problemy związane ze środowiskiem, recyklingiem i tym, w jaki sposób sztuka może być ekologiczna.

Zapraszamy także do polubienia Galerii Sztuki Współczesnej Przytyk na Facebooku.

 

PRZYTYK GALERIA LOGO 2015